- Viktig med mye kamptrening
AaFK spiller ny kamp i dag, bare tre dager etter møtet med Molde.
Foto: Srdan Mudrinic
Hødd-AaFK
Høddvoll stadion, fredag klokka 16:00.
Kampen kan du se via Sunnmørsposten.
Det er andre gang i år at AaFK møter Hødd (seier 4-1 første kamp). Og siden 14. februar har AaFK spilt en treningskamp.
- Vi må spille mye kamper, for vi har hatt en lang periode uten kamper. Det er viktig å få spilt mye elleve til elleve. Det blir det fint å møte Hødd, selv om vi har møtt dem før i år, for det er aldri enkelt å møte dem på Høddvoll. Et godt 2. divisjonslag på bortebane blir en fin motstander nå, sier trener Lars Arne Nilsen.
- Vi drar dit og tar dem på alvor. Og jeg ønsker å se igjen de tingene vi trente på. Vi slapp inn noen mål mot Molde, så vi må stenge døren bak. Og så ønsker vi å skape mye fremover, legger han til.
AaFKs nysignering, Jeppe Moe, går rett inn på laget.
- Det er viktig at han blir kjent med laget og måten vi spiller på. David spilte heller ikke sist, så det blir godt å få det på plass igjen. Og så er det noen som ikke spilte så mye mot Molde som får spille en del i dag.
Slik stiller AaFK: Grytebust - Moe, Fällman, Serbecic, Golubovic - Barmen, Canadija, Nenass - Bolkan Nordli, Haugen, Ødemarksbakken.
Benken: Lansing, Segberg, Aarønes Holte, Melland, Dybvik Määtää, Rafn, Hopland.