Tøff utfordring venter
Aalesund 2 tar imot Lørenskog lørdag.
Foto: Srdan Mudrinic
Aalesund 2 - Lørenskog
Norsk Tipping-ligaen avdeling 1
Color Line Stadion
Lørdag kl. 15.30
Kunstgresset på Color Line Stadion får lite fritid i disse dager, og godt er jo det. Ingenting er vakrere enn spillere i AaFK-drakter mot det irrgrønne underlaget. Søndag tar Aalesund imot Notodden i OBOS-ligaen, men dagen før er det andrelaget som trenger din støtte. Tabbelltoer Lørenskog, moderklubben til skuespiller John Carew, kommer på besøk.
AaFK 2 kjemper for å holde nok lag bak seg for å ikke havne under streken. Med seks kamper igjen ligger tangotrøyene fem poeng foran Stabæk 2, som ligger på den øverste av plassene som gir nedrykk. Sunndal på nest siste plass har like mange poeng som bærumslaget, mens Årvoll er 13 poeng bak Aalesund 2.
Her er troppen:
Enock Mawete
Markus Hessen
Sivert Eikrem
Johannes Tjøstheim
Håvard Mork Breivik
Sondre Taklo
Ulrik Syversen
Tega George
Tobias Sagli
Markus Seehusen Karlsbakk
Jernade Meade
Kristoffer Ødven
Jonas Flo
Emil Olsvik
Vetle Nossen
Isak Dybvik Määttä
Vetle Fiskerstrand
Sverre Sætre Orten
Det blir åpen kiosk og innslipp fra inngang 5. Billettpris er kroner 50,- for voksne, mens barn, honnør, medlem og sesongkortholdere har gratis inngang.