TangoTV: Den perfekte presangen

Tre nye poeng står øverst på ønskelisten.

Annonse:

Foto: Bildbyrån

Aalesund – Jerv
OBOS-ligaen, runde 21
Color Line Stadion
Søndag 1. september kl. 18.00
Billetter

Tvillingbrødrene Andreas og Oddbjørn Lie rundet lørdag 32 år. De sympatiske AaFK-veteranene feiret med kake og treningsøkt, og har spesielt ett ønske om noen skulle finne på å komme med gave på etterskudd.

- Tre poeng og en god prestasjon mot Jerv før landslagspausen hadde smakt godt. Det hadde vært den beste bursdagspresangen jeg kunne fått, sier Andreas.

Han vokter med høy sannsynlighet buret også mot Jerv, mens tvillingbror Oddbjørn fremdeles er på sidelinja med skade. Selv om "Oddi" må stå over er humøret på topp. Det gjelder for hele spillergruppa.

- Det er en fin gjeng som drar i samme retning. I år har vi hatt veldig gode prestasjoner, og det hjelper alltid godt på humøret, sier Oddbjørn.

Når Jerv fra Grimstad kommer på besøk samles alle positive krefter for å mane frem nok en god prestasjon. AaFK jakter sin tiende hjemmeseier på like mange kamper.

- Jeg føler at Jerv består av mange gode spillere. Det er et erfarent og voksent lag som kan slå de fleste og tape mot de fleste. Er vi opp mot vårt beste, så skal vi ta tre poeng, konstaterer Andreas.

Se hele videointervjuet med Andreas og Oddbjørn her:


Annonse fra Eliteserien: