Revansje mot Raufoss?

Før kampen: Aalesund - Raufoss.

Annonse:

Foto: Jon Forberg 

Aalesund - Raufoss

OBOS-ligaen, runde 16

Color Line Stadion lørdag klokka 15.00

Kampen ser du på Eurosport Pluss og discovery+

Etter to uavgjorte kamper jakter Lars Arne Nilsens elever en trepoenger. Det er en sulten spillergruppe som har veldig lyst til at de tre poengene sikres lørdag. I tillegg har vi noe å revansjere. Raufoss slo oss nemlig 4-2 på Toten tidlig i sesongen. 

Elleve kamper uten tap

AaFK slo til med en sterk 2-3-seier borte mot HamKam i den siste seriekampen før ferien. Etter at seriespillet startet opp igjen har det blitt uavgjort hjemme mot Ranheim og borte mot Strømmen. Tross to kamper litt under pari er tangotrøyene nå oppe i elleve kamper på rad uten tap. Ni av disse har kommet i OBOS-ligaen.

Ser vi på lagets hjemmekamper i 2021, ser vi at LANs menn står med 4-3-0 på sine sju første kamper. Bare Fredrikstad (17) har tatt flere poeng på egen grunn enn Aalesund (15) hittil i år. FFK har én hjemmekamp mer enn AaFK, så i poengsnitt er tangotrøyene ligaens beate hjemmelag.

AaFK er gode hjemme, men hva med Raufoss? Er de gode borte? Med 1-3-3 har de tatt poeng i fire av sju kamper på fremmed gress.

Seier mot: Stjørdals-Blink 

Uavgjort mot: Strømmen, Sandnes Ulf, Start

Tap mot: Åsane, Ranheim, KFUM Oslo

Niklas og Simen står over

Mot Strømmen sørget Niklas Castro og Simen Rafn for å havne i dommerens bok. Angrepsspilleren og backen har nå fire gule kort hver, noe som betyr at de må stå over lørdagens hjemmekamp. Begge to ble byttet ut i løpet av kampen. Niklas måtte vike plass for Torbjørn Kallevåg, mens Simen ble erstattet av Jørgen Hatlehol. 

Om disse to er inne på laget mot Raufoss får vi ikke vite før klokka er 13.45 lørdag.

For Raufoss er det ingen som soner karantene. Laget får faktisk to spillere tilbake etter karantene for fire gule kort. Den ene er midtbanespiller Nicolai Fremstad, som har startet ti av lagets kamper i år. Den andre er Sivert Eriksen Westerlund, som er forsvarsspiller med 14 av 14 kamper fra start før han måtte sone. 

Markus

Aalesund sendte før sesongen Markus Seehusen Karlsbakk på lån til Raufoss. Den tidligere Aksla-spilleren er fast på laget. 21-åringen med nummer 22 på ryggen har startet 13 kamper og kommet inn i to. Han har altså vært involvert i samtlige av Raufoss sine kamper. Han står fremdeles uten scoring, men har vært nest sist på ballen ved to av lagets nettkjenninger. 

I forrige kamp, som endte med 0-2-tap hjemme mot Ull/Kisa, spilte han indreløper i 4-3-3. Sammen med seg på midten hadde han Emilie Dadjo og Teodor Berg Haltvik. 

 

 

 

 

 

Annonse fra Obos-ligaen: