Oransje dominans i tigerstaden

AaFK-supporterne møtte opp i hopetall da AaFK gjestet Skeid.

Annonse:

Foto: Daniel Holmeide Strand

Da Stormen Oslo-leder Stig Nedregård møtte opp på supporternes stampub Tordenskiold i hovedstaden klokka 13.00 lørdag var det allerede folksomt - to og en halv time før avspark.

Vel fremme på Intility Arena merket han at oppmøtet på stadion også var godt for AaFK-supporternes vedkommende. Av de 924 tilskuerne som overvar oppgjøret var hele 450 bortesupportere.

- Dette kaller jeg å støtte laget, sier en stolt Stig etter 0-1-seieren mot Tom Nordlies gutter. Den engasjerte supporterlederen ser nå frem til en super høst med flotte kamper.

Billetter AaFK - Strømmen søndag 11. august kl. 18.00

AaFKs arrangementsansvarlig Kristin Herje Nørve var selv til stede for å støtte Aalesund på Intility Arena. Hun er imponert over supporterne.

- Det var fantastisk stemning på stadion. Det kunne like gjerne vært vi som hadde hjemmekamp på Intility Arena. Det var herlig å se med egne øyne den enorme støtten laget får på Østlandet. Jeg er imponert av det Stormen Oslo og flere gjør, sier hun, og skryter samtidig av AaFKs seniorgruppe, som stilte opp med 30 av sine medlemmer.

Billetter AaFK - Strømmen søndag 11. august kl. 18.00

Annonse fra Eliteserien: