Natteravnene fikk av scoringsbonusen
Mottok sjekk på 30.000 kroner.
For litt siden kunne vi med glede offentliggjøre at Blå Kors Ung fikk 30.000 kroner av fjorårets scoringsbonus, et pengebeløp gitt av Sparebanken Møre.
30.000 kroner utgjør halvparten av scoringsbonusen, og Natteravnene er den andre mottakeren av penger
- Natteravnene har ikke et eget budsjett til drift, og vi må være kreative for å få til litt ekstra innimellom. Det at AaFK ønsker å tilgodese Natteravnene med ekstra midler vil gjøre oss i stand til å investere ekstra i våre frivillige, og vi får muligheten til å kunne rekruttere enda flere nattevandrere.
Det sier Siv Katrin Ulla i Ålesund kommune, som var med og mottok sjekken på Color Line Stadion for et par dager siden. Den fikk Natteravnene overlevert av AaFK-spillerne Kristoffer Ødemarksbakken og Simen Rafn.
Hun forteller at Natteravnene har nattevandringer om lag annenhver helg og når det er er spesielle arrangement som for eksempel under russefeiringen, Sommerfesten på Giske, Jugendfest og tenning av Slinningsbålet.
Siv forteller at noen av midlene fra scoringsbonusen skal gå til rekruttering av nye natteravner. Hun legger til at de vurderer å starte opp med «dagravner» på kjøpesentrene, da det rapporteres om stadig yngre som kommer til Moa og området rundt.
- Det er en rusproblematikk som er veldig bekymringsverdig, og vi tenker at dette må være viktig å være en motvekt til, sier hun, og fortsetter:
- Videre vil vi gjerne ha noen kurs for nye og gamle natteravner. Da har vi førstehjelp og konflikthåndtering, samt gjennomgang av våre egne regler. Da vil vi betale for kursholder og servering til natteravnene. Vi bruker også å ha servering til natteravnene når de er ute om natten. Dette får vi som oftest sponset, men det er ikke alltid vi får til, og da har vi ikke noen midler til å kjøpe noe.