Luthcke mister resten av sesongen
Casandra Lüthcke mister resten av sesongen etter skaden hun pådro seg i bortekampen mot Rosenborg.
Foto: AaFK
Undersøkelser i etterkant av kampen mot Rosenborg har vist at skaden gjør at midtstopperen ikke rekker å komme tilbake på banen før årets sesong er over. Hun forventes imidlertid å være klar til å bidra igjen fra sesongoppkjøringen til neste sesong.
Dermed mister AaFK en spiller som har vært sentral gjennom hele sesongen. Lüthcke står med 21 kamper og imponerende seks scoringer fra sin midtstopperposisjon denne sesongen.
Sportslig leder Ruben Aalberg synes det er svært kjedelig å miste 23-åringen i sesonginnspurten.
- Først og fremst er dette kjedelig for Casandra. Hun har hatt en veldig sterk sesong og vært en viktig spiller for oss både på og utenfor banen. Nå skal vi sørge for at hun får den oppfølgingen hun trenger, slik at hun kan bruke den tiden som kreves og komme tilbake sterkere. Samtidig har vi gode alternativer som kan komme inn og gjøre en solid jobb på stopperplass, og som gjør at vi føler oss godt rustet inn mot sesonginnspurten sier Aalberg.
Vi ønsker Casandra god bedring og lykke til med rehabiliteringen!