Inviterer til fotballsøndag
Ålesund og Volsdalen menighet med grilling, aktiviteter og fotballgudstjeneste.
Det merkes på regionen vår at AaFK kjemper om opprykk til Eliteserien. I kirkelige kretser børstes det støv av et konsept initiert av Øyvind Vebenstad når våre naboer i Ålesund og Volsdalen menighet inviterer til fotballsøndag 3. oktober.
- Det var vel tilbake i 2014, mener jeg å huske. Tidligere arrangementsansvarlig i AaFK, Øyvind Vebenstad, fikk med seg Volsdalen kirke og Døves menighet på gudstjeneste med AaFK som tema. Med tanke på at både jeg, daglig leder og mange i menigheten har et sterkt forhold til fotball, så passer det veldig godt med et lignende opplegg nå.
Det sier Joachim Haaland, AaFK-supporter og prest i Volsdalen kirke. Sammen med speaker på Color Line Stadion, daglig leder Sven Giske, har Joachim trommet sammen et opplegg i forkant av kampen mot HamKam.
- Vi setter opp telt, hvor det skal grilles pølser, det blir aktiviteter i ballbingen ved kirka, og det er nok stor sjanse for at vi åpner ungdomskjelleren og finner fram FIFA på Play Station 4. Aktivitetene starter klokka 12.00, og fra 13.00 blir det fotballgudstjeneste med besøk fra både AaFK og AaFK Fortuna, forteller presten, som tross etternavnet ikke er i slekt med Erling fra Borussia Dortmund.
99,- voksen og 49,- for barn over hele stadion!
I gudstjenesten skal Joachim samtale med AaFK Fortuna-duoen Lise Janbu Eide og Mette Muri. Også Fredrik Carlsen og Amund Skiri fra AaFK blir med på samtalen. Aalesunds ungdomsmusikkorps, Oddgeir Nossen, Håvard Storeide og Døves menighet bidrar med innslag, som blant annet AaFK-hymna og You'll never walk alone.

Etter gudstjenesten blir det supportertog til Color Line Stadion. Joachim skal selv på kamp, og oppfordrer alle med ønske om å se AaFK i Eliteserien om å skaffe seg billett.
- Først fotballsøndag i og ved Volsdalen kirke, deretter kamp på Color Line Stadion. Det blir jo ikke bedre!
