Inn som ny hovedpartner

I lang tid har Nogva Motorfabrikk spilt på lag med AaFK, og nå er de for første gang inne som hovedpartner.

Annonse:

I hele 16 år har klubben hatt et godt samarbeid med Nogva Motorfabrikk og nå tar partene det til et nytt nivå. 

- Vi i AaFK er utrolig stolt og takknemlig for det fine samarbeidet vi har hatt med Nogva Motorfabrikk over mange år, sier salgs- og partneransvarlig i AaFK, Tarjei Aase Omenås. 

- Det at en så solid bedrift som Nogva resignerer samarbeidsavtalen betyr mye for klubben, for det viser at de ser verdien av å ha et topplag på Sunnmøre og de positive ringvirkningene det medfører. Det at fotballinteressen også er til stede i bedriften er veldig kjekt, for vi vet at både mange tilsette på Nogva ofte er å finne på Color Line Stadion, legger han til. 

Nogva ønsket å utvide samarbeidet fordi de mener det er viktig for Sunnmøre å ha et lag i Eliteserien. 

- På Nordvestlandet har vi et maritimt cluster som hevder seg i verdenstoppen. Vi mener det er viktig for Ålesund og denne regionen å ha et fotballag på toppnivå i Norge.  Fotball engasjerer og fotball er samlende. Nogva spiller på lag med sine kunder og vi ønsker også å bidra til å legge forholdene til rette for å kunne ha et lag i Eliteserien.  Nogva ønsker også å bli sett hvor folk er og hvor folk ferdes, sier administrerende direktør i Nogva Motorfabrikk AS, Kjell Norvoll.

- Vi ønsker at AaFK skal gjøre hele regionen stolt, for det er ikke tvil om at AaFK gjør noe med alle og enhver av oss fotballinteresserte, legger han til. 

Annonse fra Obos-ligaen: