Første test på én måned
I dag er det endelig treningskamp igjen for AaFK-spillerne.
Foto: Srdan Mudrinic
Molde-AaFK
Treningskamp
Aker stadion, tirsdag klokka 13:00.
Kampen kan du se via Sunnmørsposten.
10. mars slo vi Tromsø 2-1 på Marbella. I den andre kampen i Spania møtte vi dessverre et sveitsisk lag fra 4. divisjon. En kamp vi vant hele 6-0 mot en klubb som ikke ga noen form for motstand.
Så ble kampen mot Sogndal avlyst på grunn av covid og skader, og møtet mot Molde 6. mars gikk ut da NFF satte opp Bodø/Glimt i cupen på samme dag. Den ble avlyst fordi AaFK ikke kunne stille et konkurransedyktig lag etter mye sykdom og skader. Det medførte at Glimt fikk walkover av forbundet.
I dag spiller dermed AaFK sin første kamp mot skikkelig motstand siden 10. februar. Det er 25 dager siden møtet med Tromsø.
- Det er viktig for oss å komme i gang igjen etter å ha hatt et så langt opphold mellom kampene. Vi må bare innrømme at det har blitt en spesiell situasjon, hvor vi ikke har fått den kamptreningen vi har ønsket, sier trener Lars Arne Nilsen.
Kampen vil ikke gå som normalt over 2x45 minutter, men 3x30 minutter ettersom det er så mye usikkerhet etter at flere spillere har vært covidsyke og skadet.
- Vi har kommet litt i gang igjen. Noen spillerne er i ferd med å komme tilbake fra skader mens de som har hatt covid, er også tilbake, men vi vet jo ikke hvordan sykdommen har påvirket dem, så vi må nok være litt forsiktige. Det er også derfor vi spiller 3x30 minutter. Det gir mer pauser og så får vi sett bedre hvordan spillerne responderer. Vi reiser med alle spillerne samt en del juniorer siden vi er usikre på hvordan ting utvikler seg i omgangene. Det kommer nok til å bli mange bytter.
- Vi møter et godt lag og det er flott, for vi er usikre på hvor vi står akkurat nå. Og så får vi prøve å få inn en del kamper før vi møter KBK i seriestarten.
Husk å kjøp sesongkort. Støtt laget i Eliteserien ved å kjøpe kortet ditt her.