Agata Drozdzik er klar for et nytt år i AaFK
Agata Drozdzik har signert en ny ettårskontrakt med AaFK Kvinner og blir med videre når klubben tar steget opp på øverste nivå.
Foto: AaFK
AaFK Kvinner har sikret seg kontinuitet inn i Toppserien. Agata Drozdzik har signert en ny ettårskontrakt med klubben, og ser nå frem til å ta fatt på sitt neste kapittel i oransje og blå, denne gangen på øverste nivå i norsk kvinnefotball.
- Det føles veldig bra. Jeg er veldig fornøyd og glad for å kunne bli med videre. Jeg har vært her i mange år nå, og helt siden jeg kom hit har målet vært å spille i Toppserien med AaFK. Så dette betyr veldig mye for meg.
Forrige sesong rundet hun 100 kamper for klubben, og var en sentral del av laget som sikret opprykk. Nå venter en ny hverdag, med tøffere motstand og et høyere nivå.
- Jeg har spilt mange kamper i toppdivisjonen i Polen tidligere, og var også med på opprykk der. Så det er veldig gøy å få være med på noe lignende her med AaFK. Jeg håper jeg kan bidra så mye som mulig også denne sesongen.
Agata trekker frem både erfaring og mental styrke som viktige faktorer når laget nå tar steget opp.
- Vi har en veldig god og motivert spillergruppe. Vi er selvfølgelig klar over at nivået er sterkere i Toppserien, men vi er sterke mentalt, vi jobber hardt, og jeg tror vi kan forvente mye bra fra vår side også denne sesongen.
Sportslig leder Ruben Aalberg er svært fornøyd med å ha Agata med videre.
– Agata har vært en viktig og lojal del av klubbens vekst de siste årene. Hun er hardtarbeidende, profesjonell og et forbilde både på og utenfor banen. Vi gleder oss veldig til å se henne i Toppserien, sier Aalberg.
Han trekker også frem reisen Agata har vært med på siden hun kom til klubben.
– Da Agata kom til AaFK var Aksla hennes faste hjemmebane. Hele den reisen hun har vært en del av, som nå har ført henne til Toppserien hvor motstand som Brann og Rosenborg venter, er veldig fortjent.